League
2A
W F West
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Wrestling
Evergreen 2A -
   Conf.  Overall
 WLWL
Aberdeen0010
Black Hills0000
Centralia0010
Rochester0003
Tumwater0000
W F West0010


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Dec 12
Final
Scored By: Jason.Dick1
42Elma
36Rochester *


Final
Scored By: JImmy.Martin
18Hoquiam
66Aberdeen *


Final
Scored By: Scott.Phillips
39Montesano
40Centralia *


Friday, Dec 14
 
Wilson
W F West
Union
Timberline
T Jefferson
Shelton
River Ridge
Port Townsend
Port Angeles
Olympic
Kingston
Hanford
Eastmont
Bainbridge
Central Kitsap *


KitPav
Saturday, Dec 15
 
Wilson
W F West
Union
Timberline
T Jefferson
Shelton
River Ridge
Port Townsend
Olympic
Hanford
Eastmont
Bainbridge
Central Kitsap *


KitPav
 
Yelm
Winlock
Olympia
Elma
Centralia
Adna
Aberdeen
Tumwater *


THS
 
Ft. Vancouver Invite
Hoquiam
Fort Vancouver *


FVHS
coupon: 0coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date W F West Opponent  
Thu, Nov 29 Tenino Jamboree
        4pm weigh-in
Sat, Dec 1 Sumner Duals
W F West 0 Sumner (Host) 0
Curtis 0
Issaquah 0
Kent Meridian 0
Monroe 0
Mount Si 0
Tahoma 0
Wed, Dec 5 W F West 54 Castle Rock 10
Fri, Dec 14 Hammerhead Invitational
W F West Central Kitsap (Host)
Bainbridge
Eastmont
Hanford
Kingston
Olympic
Port Angeles
Port Townsend
River Ridge
Shelton
Timberline
Thomas Jefferson
Union
Wilson
Sat, Dec 15 Hammerhead Invitational
W F West Central Kitsap (Host)
Bainbridge
Eastmont
Hanford
Olympic
Port Townsend
River Ridge
Shelton
Timberline
Thomas Jefferson
Union
Wilson

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Wed, Dec 19 Montesano
7:00 PM Home WFW
Fri, Dec 28 Pacific Coast Wrestling Championships
Evergreen (Host)
Burlington-Edison
Camas
Central Kitsap
Ferndale
Gig Harbor
Graham Kapowsin
Glacier Peak
Heritage
Kennewick
Mountain View
Olympia
Olympic
Peninsula
Prairie
Ridgefield
Skyview
South Kitsap
Tumwater
Union
W F West
Woodinville
Woodland
TBD Away
Sat, Dec 29 Pacific Coast Wrestling Championships
Evergreen (Host)
Burlington-Edison
Ferndale
W F West
Woodland
Away EHS
Fri, Jan 4 Double Dual w/Tillamook & Port Angeles
7:00 PM Home WFW
Sat, Jan 5 Bearcat Invite
W F West (Host)
Centralia
R A Long
Rochester
River Ridge
Sammamish
Shelton
Tenino
10:00 AM Home WFW
* Wed, Jan 9 Rochester
5:00 PM Away RHS
* Wed, Jan 9 Aberdeen
6:00 PM Away RHS
Sat, Jan 12 Ray Westberg Invite
Ellensburg (Host)
Cheney
Eastmont
Eisenhower
East Valley (Yakima)
Kittitas
Lindbergh
Othello
Selah
Southridge
Sunnyside
Sumner
Todd Beamer
W F West
Wapato
9:00 AM Away EHS
* Wed, Jan 16 Black Hills
5:00 PM Home WFW
* Wed, Jan 16 Tumwater
6:00 PM Home WFW
* Wed, Jan 23 Centralia
7:00 PM Away CHS

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 2AEvergreen.com
Advertising Privacy Policy